Články

Ľahká mozgová dysfunkcia

Ľahká mozgová dysfunkcia

Mama neuč ma chovať sa lepšie. S morálkou problém nemám...

Ľahkú mozgovú dysfunkciu, ktorú poznáme aj pod skratkou ADHD nie je možné odnaučiť, prevychovať, ani zakázať. V prvom rade si treba uvedomiť, že ide o biologickú poruchu, ktorú treba eliminovať správnou terapiou.
Revolučnou a v mnohých prípadoch najefektívnejšou metódou na liečbu, či odstránenie príznakov ĽMD je EEG BIOFEEDBACK. Nebolestivá špecifická metóda, ktorá posilňuje aktiváciu nervovej sústavy.

Videohra, ktorá pomáha
Hádam každé dieťa sníva o budúcnosti, kedy bude môcť hrať svoju obľúbenú videohru tak, že ju ovládne iba pomocou myšlienky, bez použitia myši, či klávesnice. A práve Biofeedback takto naozaj funguje. EEG preloží mozgové vlny pacienta do videohry, ktorú pacient, či skôr klient, hrá bez použitia myši či klávesnice. Len svojou vôľou. Ak aktivita mozgu narastá v žiadúcom pásme, hráč je odmeňovaný. Ak nie, skóre klesá. Tak sa v mozgu rozvíja proces učenia. Nové postupy a vzorce si už potom mozog sám zapamätá a využíva ich automaticky.

Ako jazda na bicykli
Čo sa raz mozog naučí, už nikdy nezabudne a tak, ako je to s plávaním, jazdou na bicykli alebo čítaním a písaním, tak aj účinok EEG biofeedbacku je trvalý a bez vedľajších účinkov. Navyše, pri tomto spôsobe terapie nevzniká závislosť, ako je tomu pri užívaní liekov. Mozog jednoducho učí sám seba.

Čo ma čaká? Treba sa niečoho obávať?
Ako už bolo uvedené, tréning je nenásilný, hravý a bezbolestný. Úvodným vyšetrením terapeut zistí, ktoré funkcie mozgu treba zlepšiť. Vykoná klasické EEG vyšetrenie a psychologické vyšetrenie.Potom už môže s pacientom vykonať prvý skúšobný EEG biofeetback tréning, po ktorom si overí, do akej miery tento tréning ovplyvnil mozgovú činnosť. Už po prvom sedení dokáže terapeut určiť prognózu, pretože má k dispozícii krivku učenia pacientovho mozgu.  
 
Obetujem čas.... A čo za to?
EEG biofeetback je účinný až v 90% prípadov porúch správania, pozornosti a učenia. Po absolvovaní 20-60 tréningov, podľa závažnosti problémov ustúpi u pacienta impulzivita, roztržitosť, agresívne chovanie, zvýši sa sebadôvera, odolnosť a schopnosť jednať v stresových situáciách, posilní sa pevná vôľa. Dokonca bolo dokázané, že u detí, ktoré trpeli poruchou pozornosti a učenia sa významne zvýšilo IQ. Táto terapeutická metóda bola pôvodne vyvinutá a úspešne aplikovaná na zmiernenie epileptických záchvatov, no neskôr sa potvrdili jej ďalšie, široké možnosti využitia.

Mentalis.sk

Ak máte podobný problém, nečakajte a hneď anonymne kontaktujte niektorého z našich konzultantov, psychológov, terapeutov.

Foto: isifa/thinkstockphotos

Zdieľať: Facebook Twitter


Konzultanti

Reklama